Петров Олександр Васильович

Викладач ВНТУ

Наукова робота

Основні напрямки наукової роботи:

- пропорційні системи керування енергоощадними гідроприводами мобільних робочих машин;

- комп'ютерне моделювання гідродинамічних процесів у тривимірних моделях гідроагрегатів.

 

Пропорційні системи керування енергоощадними гідроприводами мобільних робочих машин

    Значна кількість мобільних робочих машин, що експлуатуються в Україні, оснащені гідроприводами постійної витрати на базі нерегульованих шестеренних гідронасосів та гідророзподільників вітчизняного виробництва. Такі гідроприводи надійні та дешеві, але під час регулювання витрати виконавчого гідродвигуна у них виникають значні втрати потужності. Мінімізувати втрати потужності можна за рахунок використання гідроприводів чутливих до зміни навантаження (Load Sensing Hydraulic Drive). Такими гідроприводами оснащують свої машини провідні світові виробники. Особливістю цих гідроприводів є забезпечення приводу гідродвигунів як поступальної так і обертальної дії від одного гідронасоса за наявності тиску в напірній гідролінії, що відповідає навантаженому гідродвигуну. Це забезпечує зменшення втрат потужності в порівнянні з гідроприводом постійної витрати, оскільки контроль величини витрати робочої рідини в робочих контурах автоматично коректується з величиною витрати в напірній гідролінії при відхиленні тиску навантаження від заданих значень. При цьому можливе зменшення втрат потужності залежить від величини зрівноважувального перепаду тиску на дроселюючому елементі гідроприводу та витрати гідронасоса.

      Буфер обмена-7  

    В гідроприводі чутливому до зміни навантаження підтримується постійне значення зрівноважувального перепаду тиску на робочому вікні дроселюючого елемента (розподільному золотнику) за допомогою переливного клапана, сполученого лінією керування з лінією навантаження. Надлишки витрати робочої рідини при дроселюванні зливаються в бак через переливний клапан.

 

Комп'ютерне моделювання гідродинамічних процесів у тривимірних моделях гідроагрегатів

    Під час проектування гідроагрегатів застосовування сучасних CAD/CAE-систем дозволяє отримати тривимірну модель та провести інженерний аналіз особливостей конструкції виробу.

Буфер обмена-2    Буфер обмена-3 

    Моделювання гідродинамічних процесів засобами CAD/CAE-систем у тривимірних моделях гідроагрегатів дозволяє виявити та оцінити особливості перетікання рідини під тиском у гідроагрегатах ще на стадії їх проектування.

Буфер обмена-4    Буфер обмена-5 

    Втрати тиску, що виникають під час проходження рідини по каналах гідроагрегату, можуть бути оцінені в результаті моделювання гідродинамічних процесів, що дозволяє зменшити шляхові втрати тиску на етапі прийняття рішення про вибір елементів конструкції гідроагрегату.